Cyklotrasa A218: Fantův mlýn – Křeslice – Pitkovice – Uhříněves

Začátek trasy A218 u Fantova mlýna na okraji Křeslic

Trasa A218 je plánovaná trasa z Křeslic (Fantova mlýna) přes Pitkovice do Uhříněvsi. Délka bude zhruba 5 km. Žádný úsek zatím není vyznačen s výjimkou rozcestí v Křeslicích. Trasa je předběžně vedena po místních silnicích, v budoucnu se předpokládá její přeložení na cyklostezky.

Trasa

 • Křeslice, Fantův mlýn – 260 m – 0 km – A23
 • Pitkovice – 280 m – 2,1 km
 • Nové Pitkovice – 285 m – 2,8 km
 • Uhříněves – 290 m – 4,8 km – A239

Mapa

3 komentáře: Cyklotrasa A218: Fantův mlýn – Křeslice – Pitkovice – Uhříněves

 1. Roman Lang napsal:

  Dobrý den, děláte si legraci? K čemu je taková trasa, když je vedená po úzkých a frekventovaných silnicích? Už jsem se radoval, protože se v této oblasti často pohybuji, zejména na kole, ale po zhlédnutí mapy mi zmrzl úsměv na rtech. Bylo by mnohem lepší, kdyby se zprovoznily polozaniklé a zaniklé cesty (a je jich mnoho), kde by nejezdila motorová vozidla, například cesta přes pole od Uhříněvsi (zhruba od ulice Vyderská) k usedlosti Dobrá voda (ul. Na Dobré vodě). To by mělo smysl a řešilo by to obtížnou prostupnost této oblasti pro cyklisty a chodce. Nová trasa je spíše nebezpečná a třeba pro rodinný výlet na kole zcela nepoužitelná.
  S pozdravem
  Roman Lang

 2. Otec a matka napsal:

  S panem Langem souhlasíme. Nelze jako za našeho mládí jezdit na kole po silnici.

 3. Pavel napsal:

  Dobrý den,
  naprostý souhlas s panem Langem. Dát někam ke krajnici stávající silnice sloupek s cedulkou, že je tady cyklostezka, je prostě na nic. Akorát to stojí peníze. Stačí mít navigaci na mobilu a na takovou stezku přijdu taky. Zase ale ty kilometry cyklostezek pěkně narůstají a třeba jako chlubení se před volbami, kolik km cyklostezek bylo zprovozněno, to zní dobře. Myslím, že značené cyklostezky by měli být hlavně pro rodiče s dětmi, to jest především s vyloučeným nebo min. provozem motorových vozidel, protože jinak trošku postrádají smysl. Samozřejmě není asi možné v našem zastavěném území tohle splnit úplně všude, ale určitě se dá vyvinout trochu větší snaha. Je fakt, že se to dost zlepšuje, ale mám strach, že mi děcka odrostou rychleji, než to bude OK. Trochu škoda, že to nedělali už komouši, máme tam oproti západu dost velkou časovou ztrátu. A navíc se tolik nemazlili s majiteli pozemků:) – ne to si dělám legraci, ještě dneska jsou úseky dálnice pořád na cizích pozemcích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *