Cyklotrasa A17: Podhoří – Dolní Šárka – Nebušice – (Přední Kopanina)

Trasa A17 “Šárecký potok” je páteřní cyklotrasa vedoucí od Vltavy Šáreckým údolím do Nebušic, v budoucnu až do Přední Kopaniny. Délka je 6,1 km, trasa směrem do Nebušic trvale ale mírně stoupá. Vede po silnicích s minimálním provozem, v okolí Jenerálky po lesních cestách a pěšinách.

Mapa

Popis trasy

Cyklotrasa A17 začíná u Vltavy (z pravého na levý břeh je možné využít přívoz P2 Podhoří – V Podbabě) u vltavských tras A1/A2. Frekventovanou Podbabskou ulici překonává po přechodu pro chodce a podjezdem pod železniční tratí pokračuje ulicí V Podbabě po nepříliš kvalitní dlažbě.

Po 400 metrech se za autobusovou zastávkou Břetislavka trasa stáčí vlevo do Šáreckého údolí po asfaltové silnici s malým provozem (pozor však na autobusy MHD). Na kopci nad Šáreckým údolím je dobře vidět barokní kostel svatého Matěje. V poslední části údolí trasu A17 kříží cyklotrasa 0078 (Dejvice – Okoř).

Na křižovatce zvané Korek se odpojuje trasa A163 směřující do Divoké Šárky, trasa A17 směřuje ulicí K Dubovému mlýnu blíže k Šáreckému a Nebušickému potoku.

V tomto náročnějším úseku (úzké asfalty, lesní cesty, pěšina) je třeba se držet cesty kolem potoka a červené turistické značky, je však možné ho objet po Horoměřické. Za podjezdem pod Horoměřickou pokračuje trasa po žluté turistické značce osadou po lesních cestách a pěšinách podél Nebušického potoka.

U vodní nádrže opět začíná značení A17 a panelová, resp. asfaltová cesta. Trasa pak pokračuje ulicí K Vinicím a to po vyhrazeném jízdním pruhu s cyklopiktokoridorem legalizovaným v protisměru. Cyklotrasa A17 zatím končí v nebušické lokalitě Šubrtka, kde na ni přímo navazuje trasa A34 směr Na Padesátníku a Ruzyně.

Značení



Trasa

  • místo – kilometráž – nadmořská výška – návazné trasy
  • V Podbabě – 0 km – 185 m – A1 (A2 s využitím přívozu)
  • Korek – 3,9 km – 225 m – A163
  • Jenerálka, podjezd – 4,7 km – 240 m
  • Nebušice, Šubrtka – 6,1 km – 275 m – A34

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *