Cyklotrasa A226: Hostivařská přehrada – Milíčovský dvůr

A226 před Hostivařskou přehradou

A226 před Hostivařskou přehradou

Trasa A226 je spojkou dvou významných rekreačních zón oblasti – vodní nádrže Hostivař a Milíčovského lesa. Zároveň propojuje cyklotrasy A23 a A216, v budoucnu by se měla propojit i s prodlouženou trasou A22. Je dlouhá 2,1 km, vede po cyklostezkách a cestách bez dopravního provozu, pouze s mírným převýšením.

Popis trasy

Trasa se odděluje od páteřní cyklotrasy A23 nad Hostivařskou přehradou u stánku s občerstvením a dětského hřiště. Pokračuje kolem malé nádrže do kopce ulicí K Jezeru a poté po chodníkové stezce až k obratišti autobusů. Podél něj se trasa dostává k frekventované Výstavní ulici, kterou překonává přes přechod pro chodce (pozor, cyklista po něm nesmí přejíždět a nemá přednost!). Dále pokračuje po stezce ulicemi Otická a Exnárova ke statku Milíčovský dvůr, kde je trasa ukončena a v místě na ni navazuje A226.

Mapa

Značení

Délka

2,1 km

Povrch

asfalt

Trasa

(místo – kilometráž – nadmořská výška – návazné cyklotrasy)
Hostivařská přehrada, horní rozcestí – 0 km – 260 m – A23
Háje, ul. Výstavní – 1 km – 290 m
Háje, Milíčovský dvůr – 2 km – 275 m – A216

Převýšení

30 m

Zajímavosti v okolí

Hostivařská přehrada

Přírodní památka Milíčovský les a rybníky – Lesy a soustava rybníků mezi sídlištěm Jižní Město a Újezdem u Průhonic. Důvodem ochrany jsou zachovalé lesní porosty a mokřady, místo je významným útočištěm obojživelníků a hnízdištěm ptactva.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *