Cyklotrasa A168: Dlouhá Míle – Letiště Václava Havla (Ruzyně)

Trasa A168 je dopravní spojnicí z Dlouhé Míle k letišti Václava Havla Praha v Ruzyni. V okolí křižovatky Evropské a Pražského okruhu vede po cyklostezkách, dále po silnici ulicí K Letišti. Délka je 3,8 km, trasa je bez převýšení.

Mapa

Popis trasy

Cyklotrasa A168 začíná u tunelů pro pěší a cyklisty u mimoúrovňové křižovatky Evropské a Pražského okruhu. Vede po samostatných cyklostezkách až k obchodnímu centru Šestka. Dále pokračuje po silnici ulicí K Letišti – vzhledem k silnějšímu provozu doporučujeme v úseku od obchodního centra Šestka po Staré letiště využít širokého chodníku po levé straně ulice /ve směru k letišti/. V ulici K Letišti pozor na provoz autobusů MHD. Po překonání nepříjemné mimoúrovňové křižovatky před letištěm s ul. Aviatická trasa pokračuje k bráně letiště a dále s vedením kola po chodníčku k terminálům.
V budoucnu se plánuje prodloužení trasy podél ul. Evropské do uzlu Divoká Šárka.

Trasa

Dlouhá Míle – 0 km – 365 m
Ruzyně, Terminál 3 (Staré letiště) – 1,1 km – 365 m
Ruzyně, Terminál 1 a 2 – 3,8 km – 360 m

Historie

Trasa byla vyznačena v červnu 2010. V původních plánech se s ní nepočítalo, v mapách ani cyklogenerelech proto nebyla vyznačena a doplněna byla až dodatečně. V oficiální pražské cyklomapě vydané v roce 2012 je chybně označena číslem A164.

2 komentáře: Cyklotrasa A168: Dlouhá Míle – Letiště Václava Havla (Ruzyně)

  1. Pavel Mašek napsal:

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je to s úsekem mezi Terminál 3 a Terminál 1 a 2 kde je značka zákaz vjezdu všech vozidel resp. pouze na povolení? Děkuji.

  2. Martin Havlista napsal:

    Da se kolo zamknout nekde na letisiti? Diky za info.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *