Cyklotrasa 0027: Průhonice – Čestlice – Nupaky – Kuří – Říčany

Trasa 0027 spojuje Průhonice a Říčany za jihovýchodním okrajem Prahy. Délka trasy je 9 km a s výjimkou krátké cyklostezky v Čestlicích vede po silnici se středně provozem (pozor je třeba dávat zejména v okolí průhonicko-čestlické obchodní zóny a v Říčanech na kruhovém objezdu s frekventovanou silnicí č. 101).

Trasa

místo – kilometráž – návazné cyklotrasy

 • Průhonice – 0 km – 11 (“Greenway Praha–Vídeň”)
 • Čestlice – 2,5 km
 • Nupaky – 4,5 km – 8100 (“Pražské kolo”)
 • Kuří – 6 km
 • Říčany, náměstí – 9 km – 0020 (směr Březí / Strančice), 0021 (směr Říčanský les, Jureček), 0026 (směr Praha-Kolovraty), 8100 (“Pražské kolo”), cyklostezka “Do Prahy na kole”
Příspěvek byl publikován v rubrice Cyklotrasy v okolí Prahy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Cyklotrasa 0027: Průhonice – Čestlice – Nupaky – Kuří – Říčany

 1. Renata napsal:

  Ve všední den v odpoledních hodinách je tato cyklostezka velmi nebezpečná (téměř nesjízdná) vzhledem k velmi vysokému provozu aut, která objíždí sjezd z dálnice na Říčany, sjíždí už v čestlicích a díky chytré GPS navigaci bohužel využívají právě tuto cestu. Cyklostezka z Průhonic do Říčan tak bohužel stále zoufale chybí.

  • redakce napsal:

   Dobrý den, máte bohužel pravdu, na trase je velmi silný provoz a nejlepší je tudy vůbec nejezdit. Pro cestu v uvedeném směru je lepší jet přes Benice a Kolovraty nebo Lipany. Je to sice cesta delší, ale určitě klidnější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *