Cyklostezka Praha – Klecany podél Vltavy otevřena, zpříjemní cestu z metropole na sever

Na severním okraji Prahy otevřeli zástupci Středočeského kraje novou cyklostezku Praha – Klecany. Ta přímo navazuje na už existující pražskou cyklotrasu A2 u Troji a pokračuje severně ke Klecanům. Délka nové trasy je 1,75 kilometru.

Cyklostezka je součástí národní trasy č. 7 (vltavská, dříve č. 2 Praha – Mělník) a mezinárodní cyklotrasy Praha – Drážďany, Vltavská trasa a cyklotrasy Eurovelo 7 Sun Route Nordkapp-Valletta.

Stezka vznikla už na přelomu roku, dokončovací práce se ale protáhly a otevření plánované na červen překazila povodeň. Při ní byla část stezky poškozena, vyvráceno značení, naneseno bahno a nepořádek včetně spadaných stromů.

Středočeský kraj dostal na stavbu stezky dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy 4,21 milionu korun, zbývajících zhruba 1,77 milionu korun poskytl ze svého rozpočtu kraj.

Ještě v letošním roce by se měla otevřít také stezka na opačném konci Prahy, která taktéž navazuje na trasu A2 směrem do středních Čech. Jedná se o pokračování pravobřežní vltavské trasy ze Zbraslavi do osady Jarov u Vraného nad Vltavou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality z Prahy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *